حمایت DAAD آلمان از تاسیس مرکز مطالعات موسیقی شناسی در دانشگاه گیلان

04 12 2021
کد خبر : 4050887
تعداد بازدید : 346

طرح «تاسیس مرکز مطالعات موسیقی شناسی(اتنوموزیکولوژی) در دانشگاه گیلان» مورد حمایت موسسه تبادل آکادمیک آلمان(DAAD) قرار گرفت.

در تابستان سال 1400  و پس از تصویب تاسیس رشته موسیقی شناسی (اتنوموزیکولوژی) در مقطع ارشد در دانشگاه گیلان، گروه موسیقی دانشگاه گیلان با همکاری دانشگاه هیلدسهایم در فراخوان 2021 موسسه تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) با عنوان "گفتگوی دانشگاهی با جهان اسلام" با ارسال طرحی با عنوان «تاسیس مرکز مطالعات موسیقی شناسی(اتنوموزیکولوژی) در دانشگاه گیلان» شرکت کرد.
شایان ذکر است که گروه موسیقی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان در راستای تفاهم نامه منعقد شده بین دانشگاه گیلان و دانشگاه هیلدسهایم آلمان در سال 1395 در این فراخوان حضور یافت. پس از ارزیابی های موسسه
DAAD از بین طرحهای دریافت شده، طرح گروه موسیقی دانشگاه گیلان موفق به جذب حمایت مالی DAAD به مبلغ 90 هزار یورو شد. برگزاری دوره‌های دانش افزایی برای اساتید، برگزاری دوره‌های آموزشی برای دانشجویان، تهیه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای تاسیس آرشیو فرهنگ‌های صوتی ایران در دانشگاه گیلان، تجهیز کتابخانه دانشکده هنر و معماری به منابع روز در حوزه موسیقی شناسی و همچنین برگزاری دوره‌های آشنایی با موسیقی ایران برای دانشجویان آلمانی، از مهم‌ترین محورهای این پروژه است. لازم به ذکر است که موسسه تبادل آکادمیک آلمان(DAAD)، در چارچوب برنامه «گفتگوی دانشگاهی با جهان اسلام»، در سال 2022 میلادی این پروژه را حمایت مالی می‌کند و امکان تمدید پروژه برای سال 2023 نیز وجود دارد.

 


دسته بندی :
اخبار

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

16 07 2023

جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور

بسمه تعالی جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور به‌صورت آنلاین با حضور آقای دکتر حسین عابددوست ریاست دانشکده هنر و معماری، خانم دکتر طیبه عزت‌اللهی‌نژاد ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و دیگر همکاران ایشان و خانم دکتر نرگس ذاکر جعفری معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری و آقای دکتر مجتبی پوراحمدی مدیر گروه معماری برگزار گردید. در این نشست، ظرفیت‌های موجود و محورهای همکاری مشترک علمی و هنری پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشکده هنر و معماری در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. برگزاری همایش‌های مشترک، نشست‌های مشترک تخصصی، کارگاه‌ها و سخنرانی‌های علمی، بازدیدهای علمی دانشجویان ازجمله فعالیت‌هایی است که در تفاهم‌نامه مشترک برنامه‌ریزی شده است.    

26 05 2023

موفقیت انجمن های علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمع کثیری از دبیران کل انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، دبیران اتحادیه‌های علمی دانشجویی در روز سه‌شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد که در این جشنواره انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری موفق به کسب یک مقام برگزیده و یک مقام شایسته تقدیر به شرح زیر شدند. ضمن قدردانی و سپاس، شایان ذکر است که کمک ها و همیاری همه جانبه جناب آقای حمیدرضا یوسفی ماتک بانی این موفقیت ها بوده. انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه برگزیده، بخش نشریه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر: مجله شش سوی هنر انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه شایسته تقدیر، بخش ویژه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر : پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در استان گیلان کسب این موفقیت را به انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری تبریک عرض می نماییم.

01 01 2023

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان»

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان» پنج دی ماه 1401 در محل تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. این مسابقه به همت بنیاد خیریه مرحوم دکتر میرجعفر ابریشم چیان در دانشکده معماری و هنر برگزار گردید. برنامه ریزی و اجرای مسابقه توسط کمیته برگزاری متشکل از پنج تن از اعضای هیات علمی گروه معماری صورت گرفت و شرکت در مسابقه به دانشجویان رشته معماری دانشگاه گیلان اختصاص داشت. در این مراسم دکتر عابددوست ریاست دانشکده معماری و هنر به آثار مثبت اعتماد کردن و میدان دادن به جوانان هنرمند ایرانی اشاره نمودند و نمونه های شاخصی از این موضوع را برشمردند. در ادامه مراسم نماینده بنیاد ابریشم چیان آقای محمد قدیمی که هزینه های مالی مسابقه را بر عهده داشتند به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین، کمیته برگزاری مسابقه ضمن ابراز قدردانی از نیت خیر و اعتماد کارفرمای گرامی پروژه نسبت به دانشجویان معماری دانشگاه گیلان، آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات معماری در سطح دانشگاه و فراتر از آن اعلام نمود. در این مراسم از برندگان اول تا سوم و همچنین تمامی شرکت کنندگان در مسابقه، تقدیر به عمل آمد و آثار دانشجویان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد. شایان ذکر است طرح برگزیده، به عنوان سردر دانشکده ادبیات و علوم انسانی در محل ورودی این دانشکده اجرا خواهد شد.