برگزاری دومین جشنواره ملی رفاقتی موسیقی دانشگاه گیلان

18 12 2019
کد خبر : 4054091
تعداد بازدید : 173

مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی رفاقتی موسیقی در تالار شهید مطهری دانشگاه گیلان برگزار شد.

در ابتدای مراسم علیرضا شاهینی دبیر جشنواره ملی رفاقتی موسیقی و از دانشجویان گروه موسیقی دانشکده هنر و معماری ضمن خیرمقدم به حاضران، به عنوان دبیر کانون موسیقی، گزارشی از برگزاری اولین جشنواره رفاقتی موسیقی و هفته موسیقی در دانشگاه گیلان را ارایه نمود. در ادامه افزود بیش از ۷۰ اثر توسط ۳۰۰ هنرمند در قالب تکنوازی، دو‌نوازی و گروه ‌نوازی از ۲۱ استان کشور در این جشنواره شرکت داشتند و پس از جمع ‌بندی نتایج حاصل از ارزیابی تخصصی، ۲۱ اجرا توسط ۶۰ هنرمند در بخش های موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی نواحی ایران و موسیقی سازهای کوبه ای ایران و همچنین بخش پژوهشی و ارائه مقاله پذیرفته و به مرحله نهایی راه یافتند.

در ادامه منصور حبیب دوست، استاد مشاور کانون موسیقی و ناظر جشنواره به سخنرانی پرداخت و ضمن تشکر از تلاش های دانشجویان کانون موسیقی برای برگزاری این جشنواره، به عنوان نماینده فرهنگی و اجتماعی دانشکده هنر و معماری به لزوم توجه به نسل جوان برای پیشبرد فرهنگ و هنر کشور تاکید کرد. همچنین ضمن بیان تاثیر متقابل سیاست و موسیقی در طول تاریخ، از دانشجویان کانون موسیقی برای عدم سیاست زدگی در برگزاری این جشنواره تشکر کرد.

پس از آن دکتر علی یعقوبی، مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به سخنرانی پیرامون نقش کارکردی موسیقی در جوامع مختلف به خصوص کشورمان پرداخت و به اهمیت این نقش و لزوم توجه به آن تاکید کرد. همپنین ایشان از زحمات استادان گروه موسیقی دانشگاه گیلان در ارزیابی اولیه آثار ارسالی تشکر کرد.

مهندس محمد هادی عسکری، مدیر کل امور پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم هم که به درخواست خود در انتها سخنرانی می کرد، به اهمیت نقش کانون ها در دانشگاه ها پرداخت. به نظر ایشان کانون ها جایی برای بهره برداری از ذخایر ارزشمند معنوی کشور هستنند و سهم بزرگی در ایجاد نشاط اجتماعی در دانشگاه ها دارند که دانشگاهها را بیش از پیش به سمت عقلانیت می برند. به نظر ایشان تجربه نشان می دهد دانشجویانی که در دوران تحصیل، در مشارکت های اجتماعی، فعالانه شرکت می کنند، انسان های به غایت موفق تری پس از دوران دانش آموختگی هستند.

یاد آور می شود دومین جشنواره رفاقتی موسیقی دانشگاه گیلان ویژه دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور، ۲۴ الی ۲۶ آذر ماه 98 در دانشگاه گیلان در حال برگزاری است.


دسته بندی :
اخبار

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

16 07 2023

جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور

بسمه تعالی جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور به‌صورت آنلاین با حضور آقای دکتر حسین عابددوست ریاست دانشکده هنر و معماری، خانم دکتر طیبه عزت‌اللهی‌نژاد ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و دیگر همکاران ایشان و خانم دکتر نرگس ذاکر جعفری معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری و آقای دکتر مجتبی پوراحمدی مدیر گروه معماری برگزار گردید. در این نشست، ظرفیت‌های موجود و محورهای همکاری مشترک علمی و هنری پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشکده هنر و معماری در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. برگزاری همایش‌های مشترک، نشست‌های مشترک تخصصی، کارگاه‌ها و سخنرانی‌های علمی، بازدیدهای علمی دانشجویان ازجمله فعالیت‌هایی است که در تفاهم‌نامه مشترک برنامه‌ریزی شده است.    

26 05 2023

موفقیت انجمن های علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمع کثیری از دبیران کل انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، دبیران اتحادیه‌های علمی دانشجویی در روز سه‌شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد که در این جشنواره انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری موفق به کسب یک مقام برگزیده و یک مقام شایسته تقدیر به شرح زیر شدند. ضمن قدردانی و سپاس، شایان ذکر است که کمک ها و همیاری همه جانبه جناب آقای حمیدرضا یوسفی ماتک بانی این موفقیت ها بوده. انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه برگزیده، بخش نشریه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر: مجله شش سوی هنر انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه شایسته تقدیر، بخش ویژه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر : پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در استان گیلان کسب این موفقیت را به انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری تبریک عرض می نماییم.

01 01 2023

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان»

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان» پنج دی ماه 1401 در محل تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. این مسابقه به همت بنیاد خیریه مرحوم دکتر میرجعفر ابریشم چیان در دانشکده معماری و هنر برگزار گردید. برنامه ریزی و اجرای مسابقه توسط کمیته برگزاری متشکل از پنج تن از اعضای هیات علمی گروه معماری صورت گرفت و شرکت در مسابقه به دانشجویان رشته معماری دانشگاه گیلان اختصاص داشت. در این مراسم دکتر عابددوست ریاست دانشکده معماری و هنر به آثار مثبت اعتماد کردن و میدان دادن به جوانان هنرمند ایرانی اشاره نمودند و نمونه های شاخصی از این موضوع را برشمردند. در ادامه مراسم نماینده بنیاد ابریشم چیان آقای محمد قدیمی که هزینه های مالی مسابقه را بر عهده داشتند به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین، کمیته برگزاری مسابقه ضمن ابراز قدردانی از نیت خیر و اعتماد کارفرمای گرامی پروژه نسبت به دانشجویان معماری دانشگاه گیلان، آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات معماری در سطح دانشگاه و فراتر از آن اعلام نمود. در این مراسم از برندگان اول تا سوم و همچنین تمامی شرکت کنندگان در مسابقه، تقدیر به عمل آمد و آثار دانشجویان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد. شایان ذکر است طرح برگزیده، به عنوان سردر دانشکده ادبیات و علوم انسانی در محل ورودی این دانشکده اجرا خواهد شد.