نشریات

06 11 2016
کد خبر : 4050396
تعداد بازدید : 171
فصلنامه علمی پژوهشی دانش شهرسازی مدیر مسئول: دکتر نورالدین عظیمی سردبیر: دکتر نادر زالی مدیر اجرایی: دکتر صابر محمد پور دستیار سردبیر و ویراستار ارشد: دکتر علی اکبر سالاری پور کارشناس نشریه:سید رضا آزاده ویراستار انگلیسی: دکتر عبد الرضا تحریری ویراستار ادبی نشریه: فرشته گلچین راد
اعضای هیئت تحریریه
نام و نام خانوادگی رشته دانشگاه رتبه علمی
محسن فیضی معماری منظر علم وصنعت ایران استاد
علی سلطانی شهرسازی شیراز استاد
محمدرضا پور محمدی جغرافیا و برنامه ریزی شهری تبریز استاد
نصراله مولایی جغرافیا و برنامه ریزی روستایی آزاد اسلامی رشت استاد
نورالدین عظیمی جغرافیا و برنامه ریزی شهری گیلان دانشیار
نادر زالی برنامه ریزی شهری و منطقه ای گیلان دانشیار
ناصر برک پور شهرسازی هنر دانشیار
هاشم داداش پور برنامه ریزی شهری و منطقه ای تربیت مدرس دانشیار
مظفر صرافی شهرسازی شهید بهشتی دانشیار
سید باقر حسینی شهرسازی علم و صنعت ایران دانشیار
بهرام امین زاده گوهرریزی شهرسازی بین المللی امام خمینی (ره) دانشیار
امیررضا کریمی آذری معماری گیلان استادیار
صابر محمدپور برنامه ریزی شهری گیلان استادیار
  درباره فصلنامه

توسعه روزافزون شهرها و تشدید مسائل نوظهور شهری و ضرورت توسعه علوم شهری و شهرسازی و بکارگیری آن در راستای حل مسائل و مشکلات، گروه شهرسازی دانشگاه گیلان را برآن داشت تا زمینه انتشار مجله علمی- پژوهشی با عنوان "دانش شهرسازی"را در دانشکده معماری و هنر فراهم آورد. این نشریه از طرف کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، طی جلسه کارگروه هنردرتاریخ27/۰۴/96موفق به دریافت مجوزاعتبارعلمی–پژوهشی گردید.

نشریه دانش شهرسازی از کلیه اساتید،  دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران محترم دعوت می کند مقالات مستخرج از پایان نامه های دکتری، کارشناسی ارشد و همچنین طرح های پژوهشی را به این فصلنامه ارسال نمایند. این فصلنامه در طیف مختلفی از موضوعات در حوزه شهرسازی و علوم محیطی شامل طراحی شهری، برنامه ریزی شهری، برنامه ریزی منطقه ای، مدیریت شهری، مدیریت بحران، منظر شهری و روانشناسی محیطی اقدام به بررسی، داوری و انتشار مقالات خواهد کرد.

برای ورود به سامانه فصلنامه اینجا کلیک نمائید.
دسته بندی :
page

خبر های مهم

Asset Publisher

16 07 2023

جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور

بسمه تعالی جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور به‌صورت آنلاین با حضور آقای دکتر حسین عابددوست ریاست دانشکده هنر و معماری، خانم دکتر طیبه عزت‌اللهی‌نژاد ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و دیگر همکاران ایشان و خانم دکتر نرگس ذاکر جعفری معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری و آقای دکتر مجتبی پوراحمدی مدیر گروه معماری برگزار گردید. در این نشست، ظرفیت‌های موجود و محورهای همکاری مشترک علمی و هنری پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشکده هنر و معماری در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. برگزاری همایش‌های مشترک، نشست‌های مشترک تخصصی، کارگاه‌ها و سخنرانی‌های علمی، بازدیدهای علمی دانشجویان ازجمله فعالیت‌هایی است که در تفاهم‌نامه مشترک برنامه‌ریزی شده است.    

26 05 2023

موفقیت انجمن های علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمع کثیری از دبیران کل انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، دبیران اتحادیه‌های علمی دانشجویی در روز سه‌شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد که در این جشنواره انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری موفق به کسب یک مقام برگزیده و یک مقام شایسته تقدیر به شرح زیر شدند. ضمن قدردانی و سپاس، شایان ذکر است که کمک ها و همیاری همه جانبه جناب آقای حمیدرضا یوسفی ماتک بانی این موفقیت ها بوده. انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه برگزیده، بخش نشریه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر: مجله شش سوی هنر انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه شایسته تقدیر، بخش ویژه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر : پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در استان گیلان کسب این موفقیت را به انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری تبریک عرض می نماییم.

01 01 2023

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان»

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان» پنج دی ماه 1401 در محل تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. این مسابقه به همت بنیاد خیریه مرحوم دکتر میرجعفر ابریشم چیان در دانشکده معماری و هنر برگزار گردید. برنامه ریزی و اجرای مسابقه توسط کمیته برگزاری متشکل از پنج تن از اعضای هیات علمی گروه معماری صورت گرفت و شرکت در مسابقه به دانشجویان رشته معماری دانشگاه گیلان اختصاص داشت. در این مراسم دکتر عابددوست ریاست دانشکده معماری و هنر به آثار مثبت اعتماد کردن و میدان دادن به جوانان هنرمند ایرانی اشاره نمودند و نمونه های شاخصی از این موضوع را برشمردند. در ادامه مراسم نماینده بنیاد ابریشم چیان آقای محمد قدیمی که هزینه های مالی مسابقه را بر عهده داشتند به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین، کمیته برگزاری مسابقه ضمن ابراز قدردانی از نیت خیر و اعتماد کارفرمای گرامی پروژه نسبت به دانشجویان معماری دانشگاه گیلان، آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات معماری در سطح دانشگاه و فراتر از آن اعلام نمود. در این مراسم از برندگان اول تا سوم و همچنین تمامی شرکت کنندگان در مسابقه، تقدیر به عمل آمد و آثار دانشجویان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد. شایان ذکر است طرح برگزیده، به عنوان سردر دانشکده ادبیات و علوم انسانی در محل ورودی این دانشکده اجرا خواهد شد.