فرخوان جشنواره نقاشی زربین(درخت سرو گیلان)

27 06 2015
کد خبر : 4049460
تعداد بازدید : 21
معاونت فرهنگی و اجتماعی و انجمن علمی نقاشی دانشکده معماری و هنر دانشگاه گیلان برگزار می‌نماید:
اهداف جشنواره:
از اهداف مهم و مورد توجه دانشگاهها، تقويت روح بررسي، پژوهش و ابتکار در زمينه‌های علمي، فرهنگی و هنری است. از سویی کشف و پرورش استعدادهای جوان و  معرفی و پشتیبانی از آنها بسیار مورد توجه است‌. در این راستا انجمن علمی نقاشی دانشکده معماری وهنر با توجه به زمینه‌ها و توانایی‌های موجود، جشنواره سالانه نقاشی زربین را با حمایت و پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان در بین دانشجویان علاقمند به هنر نقاشی در شهر رشت  برگزار می‌کند. هدف این جشنواره فراهم‌کردن محیطی مناسب برای ‌ایجاد همدلی، تعامل و رقابتی سالم میان دانشجویان شهر رشت است که در آینده به‌عنوان شهروندان دانش‌آموخته و مستعد، نقش بسزایی در رشد و شکوفایی فرهنگ و هنرسرزمینمان ایفا خواهند کرد. حمایت از دانشجویان فعال وتوانمند و معرفی آنها به سازمانهای خصوصی و دولتی برای انجام پروژه‌های فرهنگی و هنری نیز از مواردی است که این جشنواره در سر لوحه کار خود قرار داده است که در این خصوص از همکاری سازمان فرهنگی شهرداری شهر رشت نیز تقدیر می‌گردد. امید آن است که با توکل به خدا و یاری از ایزد منان با فراهم‌آوردن محیطی شاد و خلاق در این مسیر قدم های موثری برداشته شود. 
موضوعات جشنواره:
آثار نقاشی در سه بخش زیر برگزار می گردد:
1. آزاد
2. آیه‌ها
3. در شهر
شرايط شرکت:
1. این جشنواره جهت شرکت کلیه دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شهر رشت طراحی گردیده است . (از کلیه دانشجویان جهت شرکت در این جشنواره دعوت به‌عمل می‌آید.)  
2. هر هنرمند مي‌تواند حداکثر با ارایه (3) اثر شرکت کند.
3. تاریخ خلق آثار باید از ابتدای سال 1393 به بعد باشد.
4. از ارایه آثار راه یافته به دیگر جشنواره‌ها و مسابقات داخلی به این جشنواره خودداری نمایید.
5. آثار تقلیدی صرف و نسخه برداری شده، پذیرفته نمی‌شود.
6. تکنيک (روش اجرا) و سبک آزاد است.
7. ابعاد اثار ارسالی از cm۱۵۰ بزرگتر نباشد.  
8. آثار ارسالی باید دارای امضای هنرمند باشد. از این رو، تمامی امتیازات مادی و معنوی به صاحب امضا تعلق خواهد داشت.
9. آثار راه‌يافته به نمايشگاه الزاماً با قاب مناسب جهت نمایش در نمایشگاه ارایه شود.
10. تکميل فرم و ارسال آثار همراه با کارت دانشجویی به منزله قبول شرايط و مقررات جشنواره است.
11. کلیه آثار راه یافته در کتاب جشنواره با نام هنرمند به چاپ خواهد رسید و نیز در بانک جشنواره نگهداری می‌گردد . 
12. به تمامی شرکت‌کنندگانی که آثارشان به نمايشگاه راه يابد، گواهی شرکت داده می شود.‌
13. شرکت‌کنندگان باید حداکثر دو هفته پس از اتمام نمايشگاه، آثارشان را از دبیرخانه جشنواره (دانشکده معماری و هنر دانشگاه گیلان) تحويل بگيرند. 
نحوه ارسال و پذیرش آثار :
1. ابتدا تصاویر آثار در فرمت های عکسjpg به ایمیل جشنواره ارسال گردد و یا بصورت سی‌دی به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد. حجم فایل ارسالی حداقل 1 و حداکثر 4 مگابایت با پسوند JPG و مود RGB باشد.
(هر فایل با شماره و نام شرکت کننده مشخص شود.)
آدرس ارسال آثار به جشنواره:   
zarbin.art@gmail.com
2. پس از دریافت ایمیل پذیرش از سوی جشنواره، اصل اثر به دبیرخانه تحویل داده شود .
3. پس از داوری توسط کمیته تخصصی جشنواره،  آثار به مرحله نهایی راه می‌یابد .
کمیته انتخاب آثار برگزیده
1- محمد خداشناس
2- مهدی شریف زارع
3- پرستو خداپرست حقی
هیات داوران:
۱. جمشید حقیقت شناس
۲. احمد مستشاری‌راد 
۳. پرویز روزبه
۴. علیرضا اکرمی 
۵. پریسا آروند
 جوایز:
1. نفر اول:  سکه تمام بهار آزادی ودیپلم افتخاروتندیس جشنواره 
2. نفر دوم:  نیم سکه بهار آزادی ودیپلم افتخارو تندیس جشنواره
3.    نفر سوم: ربع بهار آزادی ودیپلم افتخار و تندیس جشنواره 
       به دو اثر شایسته‌  دیپلم افتخارو تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.
      همچنین به یک اثر منتخب مخاطبین، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.
تقويم اجرايي:
شروع ثبت‌نام: 18بهمن 1393
آخرين مهلت ثبت نام و ارسال تصاوير آثار:  اول اسفند 1393
آخرین مهلت دریافت اصل آثار راه یافته به مرحله اول: 3 اسفند 1393
اعلام نتایج: 6 اسفند 1393
تاریخ برگزاری نمایشگاه: 9 تا 15 اسفند 1393
تاریخ جشن واهداء جوایز جشنواره زربین: 16 اسفند ساعت 13 تالار حکمت دانشگاه گیلان
داوری نهایی همزمان با برگزاری نمایشگاه انجام می‌شود. 
مکان برگزاری نمایشگاه:
افتتاحیه نمایشگاه زربین 10اسفند 1393 ساعت 16             مکان: گالری مارلیک واقع در خاتم الانبیاء سازمان ارشاد اسلامی رشت
اختتامیه و جشن بزرگ جشنواره زربین : شنبه 16 اسفند تالار حکمت دانشگاه گیلان ساعت 13
آدرس و شماره تماس دبیرخانه جشنواره:
آدرس:رشت‌ کیلومتر پنج جاده تهران، پردیس دانشگاه گیلان‌، دانشکده معمار‌ی و هنر، کد‌پستی: ۱۸۷۱
 تلفن:  0133360381
دورنگار:  33690553-013
پایگاه الکترونیکی: www.guilan.ac.ir/art
پست الکترونیکی: zarbin.art@gmail.com        
 
 

خبر های مهم

Asset Publisher

16 07 2023

جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور

بسمه تعالی جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور به‌صورت آنلاین با حضور آقای دکتر حسین عابددوست ریاست دانشکده هنر و معماری، خانم دکتر طیبه عزت‌اللهی‌نژاد ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و دیگر همکاران ایشان و خانم دکتر نرگس ذاکر جعفری معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری و آقای دکتر مجتبی پوراحمدی مدیر گروه معماری برگزار گردید. در این نشست، ظرفیت‌های موجود و محورهای همکاری مشترک علمی و هنری پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشکده هنر و معماری در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. برگزاری همایش‌های مشترک، نشست‌های مشترک تخصصی، کارگاه‌ها و سخنرانی‌های علمی، بازدیدهای علمی دانشجویان ازجمله فعالیت‌هایی است که در تفاهم‌نامه مشترک برنامه‌ریزی شده است.    

26 05 2023

موفقیت انجمن های علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمع کثیری از دبیران کل انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، دبیران اتحادیه‌های علمی دانشجویی در روز سه‌شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد که در این جشنواره انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری موفق به کسب یک مقام برگزیده و یک مقام شایسته تقدیر به شرح زیر شدند. ضمن قدردانی و سپاس، شایان ذکر است که کمک ها و همیاری همه جانبه جناب آقای حمیدرضا یوسفی ماتک بانی این موفقیت ها بوده. انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه برگزیده، بخش نشریه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر: مجله شش سوی هنر انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه شایسته تقدیر، بخش ویژه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر : پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در استان گیلان کسب این موفقیت را به انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری تبریک عرض می نماییم.

01 01 2023

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان»

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان» پنج دی ماه 1401 در محل تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. این مسابقه به همت بنیاد خیریه مرحوم دکتر میرجعفر ابریشم چیان در دانشکده معماری و هنر برگزار گردید. برنامه ریزی و اجرای مسابقه توسط کمیته برگزاری متشکل از پنج تن از اعضای هیات علمی گروه معماری صورت گرفت و شرکت در مسابقه به دانشجویان رشته معماری دانشگاه گیلان اختصاص داشت. در این مراسم دکتر عابددوست ریاست دانشکده معماری و هنر به آثار مثبت اعتماد کردن و میدان دادن به جوانان هنرمند ایرانی اشاره نمودند و نمونه های شاخصی از این موضوع را برشمردند. در ادامه مراسم نماینده بنیاد ابریشم چیان آقای محمد قدیمی که هزینه های مالی مسابقه را بر عهده داشتند به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین، کمیته برگزاری مسابقه ضمن ابراز قدردانی از نیت خیر و اعتماد کارفرمای گرامی پروژه نسبت به دانشجویان معماری دانشگاه گیلان، آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات معماری در سطح دانشگاه و فراتر از آن اعلام نمود. در این مراسم از برندگان اول تا سوم و همچنین تمامی شرکت کنندگان در مسابقه، تقدیر به عمل آمد و آثار دانشجویان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد. شایان ذکر است طرح برگزیده، به عنوان سردر دانشکده ادبیات و علوم انسانی در محل ورودی این دانشکده اجرا خواهد شد.