جشنواره سراسری قران و عترت دانشجویان

04 03 2017
کد خبر : 4050231
تعداد بازدید : 202

بخش هنری سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه گیلان

در این جشنواره آثار هنری در رشته­های خوشنویسی، نقاشی و طراحی، نماهنگ، عکس، فيلم کوتاه، پويانمايي، مالتی مدیا، طراحی پوستر، و تصویرگری آیات و قصص قرآنی به رقابت می­پردازند و در هر رشته 5 اثر برگزیده خواهد شد. آثار باید تا 20 ارديبهشت ماه سال 96 به دبيرخانه جشنواره واقع در معاونت فرهنگی دانشگاه تحویل داده شود.

خوشنويسي: رقابت در شاخه‌هاي مختلف خوشنويسي مانند نستعليق، ثلث و نسخ، و حول محور سوره قدر صورت می­گیرد. اندازه اثر حداكثر 70*50 سانتي متر و داراي قاب باشد. آثار رسيده در شاخه­هاي مختلف، جداگانه ارزيابي و در هر شاخه يک اثر برتر معرفي خواهد شد (در مجموع تا 5 برگزیده).

نقاشي و طراحی: اين رشته پذيراي آثاري است كه در قالب نقاشي و طراحی بر محور سوره قدر توليد شوند. اندازه اثر حداقل 40*30 و حداكثر 70*100 باشد.

نماهنگ: در اين رشته آثار توليدي دانشجويان در زمينه نماهنگ (كليپ و وُله یا صوتي و تصويري) به رقابت مي‌پردازند و بر اساس معيارهايي همچون مضمون غني، تكنيك عالي، سوژه جذاب و موارد ديگر ارزيابي خواهند شد. محور توليدات سوره قدر است. زمان نماهنگ بايد حداقل 3 و حداكثر 5 دقيقه باشد.

عكس: مربوط به آثاری است كه با محوريت سوره قدر تولید شوند و شامل انواع تكنيك‌هاي عكاسي مي‌گردد. اندازه چاپ عكس بايد 30*40 سانتي متر باشد. تحویل فايل اصلي با فرمت JPG با رزولشن 300 الزامي است.

فيلم کوتاه، پويانمايي و مالتی مدیا: آثار توليدي بر اساس معيارهايي همچون مضمون غني، تكنيك عالي، سوژه جذاب و موارد ديگر ارزيابي خواهند شد. محور توليدات سوره قدر است. زمان آثار بايد حداقل 3 و حداكثر 5 دقيقه باشد.

طراحي پوستر: آثار ارائه شده بايد بر محور سوره قدر توليد شوند. اندازه اثر حدكثر بايد 70*50 سانتي متر به صورت پرينت شده باشد و همراه با CD حاوي فايل JPG و فايل اصلي با فورمت برنامه گرافيكي كه پوستر با آن طراحي شده است، تحویل شود.

تصویرگری آیات و قصص قرآنی: محور آثار داستان زندگاني حضرت موسي(ع) و پيامبر اكرم(ص) بر مبناي كتاب قصه­هاي قرآني تاليف آيت الله مكارم شيرازي به كوشش سيد حسين حسيني و آموزه­هاي مطرح شده در كتاب مثال­هاي زيباي قرآني آيت الله مكارم شيرازي به كوشش ابولقاسم عليان ن‍ژادي است. اندازه اثر حداقل 40*30 و حداكثر 70*100 باشد.

نکات مهم:

  • آثار هنري بايد فاقد شيشه و قاب ارزشمند باشد و براي سالم ماندن و مخدوش نشدن در طول جشنواره نکات احتیاطی صورت پذيرد.
  • در هر رشته از هر دانشجو فقط یک اثر پذيرفته مي­شود و درج نام، نام خانوادگي و نام دانشکده بر آثار الزامي است. همچنین آثار می­توانند به صورت گروهی تولید و با نمایندگی یک نفر از گروه به جشنواره ارائه شوند.

جوایز: در هر رشته­ی هنری به 5 اثر برگزیده جوایز زیر اهدا می­شود:

  • نفر اول: مبلغ 5 میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس جشنواره
  • نفر دوم: مبلغ 4 میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس جشنواره
  • نفر سوم: مبلغ 3 میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس جشنواره
  • نفر چهارم: مبلغ 2 میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس جشنواره
  • نفر پنجم : مبلغ 1 میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس جشنواره

 

دسته بندی :
page

خبر های مهم

Asset Publisher

16 07 2023

جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور

بسمه تعالی جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور به‌صورت آنلاین با حضور آقای دکتر حسین عابددوست ریاست دانشکده هنر و معماری، خانم دکتر طیبه عزت‌اللهی‌نژاد ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و دیگر همکاران ایشان و خانم دکتر نرگس ذاکر جعفری معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری و آقای دکتر مجتبی پوراحمدی مدیر گروه معماری برگزار گردید. در این نشست، ظرفیت‌های موجود و محورهای همکاری مشترک علمی و هنری پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشکده هنر و معماری در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. برگزاری همایش‌های مشترک، نشست‌های مشترک تخصصی، کارگاه‌ها و سخنرانی‌های علمی، بازدیدهای علمی دانشجویان ازجمله فعالیت‌هایی است که در تفاهم‌نامه مشترک برنامه‌ریزی شده است.    

26 05 2023

موفقیت انجمن های علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمع کثیری از دبیران کل انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، دبیران اتحادیه‌های علمی دانشجویی در روز سه‌شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد که در این جشنواره انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری موفق به کسب یک مقام برگزیده و یک مقام شایسته تقدیر به شرح زیر شدند. ضمن قدردانی و سپاس، شایان ذکر است که کمک ها و همیاری همه جانبه جناب آقای حمیدرضا یوسفی ماتک بانی این موفقیت ها بوده. انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه برگزیده، بخش نشریه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر: مجله شش سوی هنر انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه شایسته تقدیر، بخش ویژه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر : پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در استان گیلان کسب این موفقیت را به انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری تبریک عرض می نماییم.

01 01 2023

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان»

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان» پنج دی ماه 1401 در محل تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. این مسابقه به همت بنیاد خیریه مرحوم دکتر میرجعفر ابریشم چیان در دانشکده معماری و هنر برگزار گردید. برنامه ریزی و اجرای مسابقه توسط کمیته برگزاری متشکل از پنج تن از اعضای هیات علمی گروه معماری صورت گرفت و شرکت در مسابقه به دانشجویان رشته معماری دانشگاه گیلان اختصاص داشت. در این مراسم دکتر عابددوست ریاست دانشکده معماری و هنر به آثار مثبت اعتماد کردن و میدان دادن به جوانان هنرمند ایرانی اشاره نمودند و نمونه های شاخصی از این موضوع را برشمردند. در ادامه مراسم نماینده بنیاد ابریشم چیان آقای محمد قدیمی که هزینه های مالی مسابقه را بر عهده داشتند به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین، کمیته برگزاری مسابقه ضمن ابراز قدردانی از نیت خیر و اعتماد کارفرمای گرامی پروژه نسبت به دانشجویان معماری دانشگاه گیلان، آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات معماری در سطح دانشگاه و فراتر از آن اعلام نمود. در این مراسم از برندگان اول تا سوم و همچنین تمامی شرکت کنندگان در مسابقه، تقدیر به عمل آمد و آثار دانشجویان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد. شایان ذکر است طرح برگزیده، به عنوان سردر دانشکده ادبیات و علوم انسانی در محل ورودی این دانشکده اجرا خواهد شد.