پشتیبانی بنیاد ملی نخبگان از دانشجویان صاحب استعداد برترنو ورود(دانشجویان سال اول دوره های کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری)در سال تحصیلی 99-98

28 09 2019
کد خبر : 4054285
تعداد بازدید : 192

به اطلاع می رساند بنیاد ملی نخبگان براساس آیین نامه پشتیبانی از فعالیتهای علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور،تسهیلات ویژه ای از قبیل راتبه دانشجویی،اعتبار آموزش یاری، اعتبار همکاری های علمی- اجرایی/فن یاری،اعتبار توان مندی آموزشی، اعتبار توان مندی کارآفرینی، اعتبار ارتباطات علمی و ... را به دانشجویان مستعد دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور اعطا می کند.

شرایط بهره مندی از این تسهیلات و مهم ترین نکات آن به شرح زیر است:

  • دانشجویان هر یک از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور که واجد شرایط مذکور در شیوه نامه پشتیبانی های از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی 98-99 هستند می توانند در این رقابت شرکت کنند.

ثبت نام دانشجویان سال اول دانشگاه ها از تاریخ 98/7/1 آغاز می شود و فرصت نهایی آنان برای تکمیل پرونده و ارائه درخواست، سی ام مهر ماه سال جاری است.ضروری است دانشجویان متقاضی،اطلاعات خود را به همراه تصاویر مدارک آن ها،در سامانه اطلاعاتی بنیاد به نشانی https://sina.bmn.ir بار گذاری یا به روز رسانی کنند و پس از آن، حداکثر تا تاریخ 98/7/30 گزینه درخواست بررسی پرونده برای بهره مندی از پشتیبانی های دانشجویی را در بخش ثبت درخواست هایسامانه انتخاب کنند. توجه داشته باشید که پس از انتخاب این گزینه جمله درخواست شما با موفقیت به ثبت رسید نمایش داده خواهد شد.شایان ذکر است این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

  • در سال اول مقطه کارشناسی و دکتری حرفه ای، صرفاً دانشجویانی که واجد حداقل یکی از شرایط زیر باشند،مشمول پشتیبانی های دانشجویی می شوند:

الف.دارندگان مدال طلا یا نقره کشوری در المپیاد های ملی دانش آموزی

ب. دارندگان رتبه 1 تا 100 کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها در گروه ریاضی و فنی

ج. دارندگان رتبه 1 تا 100 کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها در گروه علوم تجربی

د.دارندگان رتبه 1 تا 80 کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها در گروه علوم انسانی

ه.دارندگان رتبه 1 تا 40 کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها در گروه هنر

تذکر1.دانشجویانی که به دلیل داشتن یکی از شرایط فوق، مشمول پشتیبانی های دانشجویی بنیاد می شوند، برای بهره مندی از این تسهیلات باید، اطلاعات خود شامل مشخصات فردی و تصویر ثبت نام در نیمسال اول سال تحصیلی 99-98 در درگاه اینترنتی آموزشی دانشگاه را در سامانه اطلاعاتی بنیاد به نشانی https://sina.bmn.ir بارگذاری  یا به روز رسانی نمایند و پس از آن، حداکثر تا تاریخ 98/7/30 گزینه درخواست بررسی پرونده برای پشتبانی های دانشجویی را در بخش ثبت درخواست های سامانه انتخاب کنند.

  • برگزیدگان جایزه شهید احدی بنیاد ملی نخبگان، در سال اول تحصیل در مقطع دکتری تخصصی در سال تحصیلی 99-98 بدون محاسبه امتیاز، مشمول پشتبانی های دانشجویی می شوند، اما لازم است پرونده خود را در سامانه سینا تکمیل و گزینه درخواست بررسی پرونده برای بهره مندی از تسهیلات دانشجویی را در بخش ثبت درخواست های سامانه انتخاب کنند.
  • دانشجویان سال اول مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی که متقاضی بررسی پرونده از طریق محاسبه امتیاز هستند باید مشخصات فردی، سوابق تحصیلی و فعالیت های پژوهشی خود را به همراه تصویر وضعیت ثبت نام در نیمسال اول سال تحصیلی 99-98 در درگاه اینترنتی آموزشی دانشگاه، در سامانه درج نمایند.همچنین سوابق درج شده در پرونده الکترونیکی خود در خصوص کسب مدال در المپیادهای دانش آموزی، کسب رتبه برتر در آزمون های سراسری ورود به دانشگاه، کسب رتبه برتر در المپیادهای دانشجویی و اختراعات مورد تایید بنیاد را بررسی و در صورت نقص، در بخش ثبت مدارک/اطلاعات مشترک/افتخارات درج نمایند.
  • پس از بررسی پرونده ها و انتخاب برگزیدگان، نتایج از طریق سامانه سینا به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. شایان ذکر است ثبت اطلاعات،بررسی پرونده و اعلام نتایج، صرفاً از طریق سامانه مذکور و به صورت الکترونیکی انجام می شود.

تذکر: اکیداً توصیه می شود متقاضیان دقت لازم را در تکمیل اطلاعات و بارگذاری آنها در سامانه سینا بکار بندند، زیرا پس از تایید درخواست در سامانه، امکان اصلاح اطلاعات نادرست وجود ندارد و در صورت اثبات درج اطلاعات خلاف واقع، متقاضی از فهرست مشمولان بنیاد حذف خواهد شد. در صورت هر گونه پرسش به آدرس guilan@bmn.ir مراجعه و یا با تلفن 33360900-013 تماس حاصل نمایید.

 


دسته بندی :
اطلاعیه ها

خبر های مهم

ناشر الأصول

16 07 2023

جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور

بسمه تعالی جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور به‌صورت آنلاین با حضور آقای دکتر حسین عابددوست ریاست دانشکده هنر و معماری، خانم دکتر طیبه عزت‌اللهی‌نژاد ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و دیگر همکاران ایشان و خانم دکتر نرگس ذاکر جعفری معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری و آقای دکتر مجتبی پوراحمدی مدیر گروه معماری برگزار گردید. در این نشست، ظرفیت‌های موجود و محورهای همکاری مشترک علمی و هنری پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشکده هنر و معماری در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. برگزاری همایش‌های مشترک، نشست‌های مشترک تخصصی، کارگاه‌ها و سخنرانی‌های علمی، بازدیدهای علمی دانشجویان ازجمله فعالیت‌هایی است که در تفاهم‌نامه مشترک برنامه‌ریزی شده است.    

26 05 2023

موفقیت انجمن های علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمع کثیری از دبیران کل انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، دبیران اتحادیه‌های علمی دانشجویی در روز سه‌شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد که در این جشنواره انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری موفق به کسب یک مقام برگزیده و یک مقام شایسته تقدیر به شرح زیر شدند. ضمن قدردانی و سپاس، شایان ذکر است که کمک ها و همیاری همه جانبه جناب آقای حمیدرضا یوسفی ماتک بانی این موفقیت ها بوده. انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه برگزیده، بخش نشریه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر: مجله شش سوی هنر انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه شایسته تقدیر، بخش ویژه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر : پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در استان گیلان کسب این موفقیت را به انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری تبریک عرض می نماییم.

01 01 2023

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان»

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان» پنج دی ماه 1401 در محل تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. این مسابقه به همت بنیاد خیریه مرحوم دکتر میرجعفر ابریشم چیان در دانشکده معماری و هنر برگزار گردید. برنامه ریزی و اجرای مسابقه توسط کمیته برگزاری متشکل از پنج تن از اعضای هیات علمی گروه معماری صورت گرفت و شرکت در مسابقه به دانشجویان رشته معماری دانشگاه گیلان اختصاص داشت. در این مراسم دکتر عابددوست ریاست دانشکده معماری و هنر به آثار مثبت اعتماد کردن و میدان دادن به جوانان هنرمند ایرانی اشاره نمودند و نمونه های شاخصی از این موضوع را برشمردند. در ادامه مراسم نماینده بنیاد ابریشم چیان آقای محمد قدیمی که هزینه های مالی مسابقه را بر عهده داشتند به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین، کمیته برگزاری مسابقه ضمن ابراز قدردانی از نیت خیر و اعتماد کارفرمای گرامی پروژه نسبت به دانشجویان معماری دانشگاه گیلان، آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات معماری در سطح دانشگاه و فراتر از آن اعلام نمود. در این مراسم از برندگان اول تا سوم و همچنین تمامی شرکت کنندگان در مسابقه، تقدیر به عمل آمد و آثار دانشجویان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد. شایان ذکر است طرح برگزیده، به عنوان سردر دانشکده ادبیات و علوم انسانی در محل ورودی این دانشکده اجرا خواهد شد.