برگزاری جلسه آشنایی با ظرفیت های کارآفرینی دانشکده هنر و معماری و معرفی توانمندی های مرکز رشددر 18اسفند 95

11 03 2017
کد خبر : 4049048
تعداد بازدید : 173

این جلسه با حضور جناب آقای دکتر پیمان، رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه و جناب آقای دکتر ذرعی فروش، معاون این مرکز، مورخ 18 اسفند 95 در اتاق شورای دانشکده هنر و معماری برگزار شد. این جلسه به دعوت جناب آقای منصور حبیب دوست، نماینده فرهنگی دانشکده هنر و معماری شکل گرفت و جمعی از استادان این دانشکده همچنین دانشجویان علاقمند از رشته های مختلف در آن حضور داشتند.

در ابتدای جلسه پس از مقدمه ی نماینده فرهنگی دانشکده مبنی بر لزوم استفاده از ظرفیت های کارآفرینی رشته های هنری دانشگاه در مرکز رشد، دکتر پیمان به معرفی اهداف و برنامه های این مرکز پرداختند؛ از جمله حمایت مرکز رشد از طرح های نوآورانه ی منجر به ارائه ی خدمات که با توجه به ماهیت رشته های هنری موجود در دانشکده مورد توجه بود.

در ادامه ی جلسه دکتر عموزاده از استادان دانشکده به بیان نظرات خویش پرداختند و مرکز رشد را پلی بین نیازهای ادارات مختلف در سطح استان و توانمندی های دانشگاه گیلان دانستند. همچنین برخی از دانشجویان به بیان نظرات خود پرداختند؛ خانم قاسمی دبیر انجمن علمی گرافیک به لزوم راهنمایی و پیگیری مرکز رشد برای عملی شدن طرح های دانشجویی اشاره داشتند و آقای خاکپور از دانشجویان رشته موسیقی به اهمیت توجه به طرح های هنری و فرهنگی دیربازده که لزوما منجر به بازگشت سریع سرمایه نمی شود توجه داشتند.

در پایان جناب آقای دکتر ذرعی فروش در بیان راه های عملی همکاری با مرکز رشد به تعریف هسته ی فناور به عنوان واحدی که اعتبار حقوقی ندارد اما استعداد اجرای طرح پژوهشی دارد پرداختند. چنین واحدهایی در صورت موافقت با طرح، اعتبار 8 میلیون تومانی دریافت می کنند که پس از یک سال تنفس، این اعتبار به صورت قسطی و بدون بهره به مرکز عودت خواهد شد. همچنین در شرایطی خاص و در صورت عدم موفقیت طرح، تنها درصدی از این اعتبار عودت خواهد شد. از طرف دیگر طرح های مورد حمایت مرکز رشد اصولا بومی هستند هرچند در مواردی از طرح های اجرایی در بیرون از استان هم حمایت می شود.

در نهایت باید اشاره شود که مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه گیلان از طریق کانون شکوفایی خلاقیت زیر نظر معاونت پژوهشی دانشکده ها با دانشگاهیان ارتباط نزدیک دارد. تلفن تماس با مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه گیلان: 33341960 سرکار خانم ملک شاهی

دسته بندی :
دسته‌بندی نشده

خبر های مهم

ناشر الأصول

16 07 2023

جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور

بسمه تعالی جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور به‌صورت آنلاین با حضور آقای دکتر حسین عابددوست ریاست دانشکده هنر و معماری، خانم دکتر طیبه عزت‌اللهی‌نژاد ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و دیگر همکاران ایشان و خانم دکتر نرگس ذاکر جعفری معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری و آقای دکتر مجتبی پوراحمدی مدیر گروه معماری برگزار گردید. در این نشست، ظرفیت‌های موجود و محورهای همکاری مشترک علمی و هنری پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشکده هنر و معماری در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. برگزاری همایش‌های مشترک، نشست‌های مشترک تخصصی، کارگاه‌ها و سخنرانی‌های علمی، بازدیدهای علمی دانشجویان ازجمله فعالیت‌هایی است که در تفاهم‌نامه مشترک برنامه‌ریزی شده است.    

26 05 2023

موفقیت انجمن های علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمع کثیری از دبیران کل انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، دبیران اتحادیه‌های علمی دانشجویی در روز سه‌شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد که در این جشنواره انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری موفق به کسب یک مقام برگزیده و یک مقام شایسته تقدیر به شرح زیر شدند. ضمن قدردانی و سپاس، شایان ذکر است که کمک ها و همیاری همه جانبه جناب آقای حمیدرضا یوسفی ماتک بانی این موفقیت ها بوده. انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه برگزیده، بخش نشریه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر: مجله شش سوی هنر انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه شایسته تقدیر، بخش ویژه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر : پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در استان گیلان کسب این موفقیت را به انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری تبریک عرض می نماییم.

01 01 2023

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان»

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان» پنج دی ماه 1401 در محل تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. این مسابقه به همت بنیاد خیریه مرحوم دکتر میرجعفر ابریشم چیان در دانشکده معماری و هنر برگزار گردید. برنامه ریزی و اجرای مسابقه توسط کمیته برگزاری متشکل از پنج تن از اعضای هیات علمی گروه معماری صورت گرفت و شرکت در مسابقه به دانشجویان رشته معماری دانشگاه گیلان اختصاص داشت. در این مراسم دکتر عابددوست ریاست دانشکده معماری و هنر به آثار مثبت اعتماد کردن و میدان دادن به جوانان هنرمند ایرانی اشاره نمودند و نمونه های شاخصی از این موضوع را برشمردند. در ادامه مراسم نماینده بنیاد ابریشم چیان آقای محمد قدیمی که هزینه های مالی مسابقه را بر عهده داشتند به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین، کمیته برگزاری مسابقه ضمن ابراز قدردانی از نیت خیر و اعتماد کارفرمای گرامی پروژه نسبت به دانشجویان معماری دانشگاه گیلان، آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات معماری در سطح دانشگاه و فراتر از آن اعلام نمود. در این مراسم از برندگان اول تا سوم و همچنین تمامی شرکت کنندگان در مسابقه، تقدیر به عمل آمد و آثار دانشجویان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد. شایان ذکر است طرح برگزیده، به عنوان سردر دانشکده ادبیات و علوم انسانی در محل ورودی این دانشکده اجرا خواهد شد.