انجمن علمی دانشکده

27 10 2017
کد خبر : 4050186
تعداد بازدید : 181
 انجمن علمی دانشکده انجمن علمی دانشکده معماری و هنر فعالیت خود را از سال 1388 آغاز نموده و تا کنون نقش مهمی در افزایش سطح علمی دانشجویان و همچنین افزایش مشارکت آن ها در برگزاری رویدادهای علمی و فرهنگی داشته است. مهمترین وظایف انجمن علمی به شرح زیر می باشد:
  • برنامه‏ریزی برای فعالیت‏های ادواری وسالانه انجمن
  • جذب دانشجویان علاقمند وخلاق وایجاد انگیزه ورغبت نسبت به فعالیت‏های علمی- پژوهشی در میان کلیه دانشجویان
  • افزایش سطح مشارکت دانشجویان درفعالیت‌های علمی گروهی ‏و نهادینه کردن فعالیت‌های خودجوش وفعالیت‌های فوق‌برنامه علمی دانشجویان درجهت ایجادجو بانشاط علمی درسطح دانشکده و دانشگاه.
  • برگزاری رویدادهای فرهنگی دانشجویی مانند جشن ها، جشنواره ها و نمایشگاه های دانشجویی مطابق با تقویم مناسبت های ملی، مذهبی و دانشگاهی.
  • استفاده از توان علمی دانشجویان درجهت تقویت رابطه دانشگاه با بخش‌های مختلف اجتماعی،فرهنگی واجرایی.
  • شناسایی و جذب مشارکت دانشجویان ممتاز در راستای ارتقاء فضای علمی دانشکده.
  • همکاری با معاونت آموزشی دانشکده درجهت ارتقای علمی دانشجویان.
  • برگزاری وهمکاری دراجرای کنفرانس‏ها ومسابقات علمی و برگزاری آزمون‏های آمادگی برای ورود به دوره‏های تحصیلات تکمیلی.
  • برگزاری کارگاه های تخصصی و دوره های آموزشی (اسکیس، آشنایی با نرم افزار و ...) به منظور تقویت مهارت های فنی و عملی دانشجویان دانشکده معماری و هنر.
  • تولید وانتشارنشریه علمی، نرم افزارهای رایانه‌ای،فیلم‏های علمی- آموزشی.
همکاری با انجمن علمی انجمن علمی دانشکده معماری و هنر در با هدف افزایش سطح علمی دانشکده و گسترش فعالیت های علمی و فرهنگی خود  از کلیه دانشجویان علاقه مند در کلیه رشته های موجود در دانشکده دعوت به همکاری می نماید. دانشجویان عزیز برای اطلاع از نحوه همکاری با انجمن علمی می توانند به صورت حضوری به دفتر انجمن مراجعه نموده و یا سوالات خود را از طریق پست الکترونیک مطرح نمایند. دبیر انجمن : رضا صدیقی، Sedighi.rezaa@gmail.com

نائب دبیر: صالح خاکسار،   Salehksr777@gmail.com

دسته بندی :
page

خبر های مهم

ناشر الأصول

16 07 2023

جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور

بسمه تعالی جلسه مشترک همکاری‌های دوسویه دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور به‌صورت آنلاین با حضور آقای دکتر حسین عابددوست ریاست دانشکده هنر و معماری، خانم دکتر طیبه عزت‌اللهی‌نژاد ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و دیگر همکاران ایشان و خانم دکتر نرگس ذاکر جعفری معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری و آقای دکتر مجتبی پوراحمدی مدیر گروه معماری برگزار گردید. در این نشست، ظرفیت‌های موجود و محورهای همکاری مشترک علمی و هنری پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشکده هنر و معماری در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. برگزاری همایش‌های مشترک، نشست‌های مشترک تخصصی، کارگاه‌ها و سخنرانی‌های علمی، بازدیدهای علمی دانشجویان ازجمله فعالیت‌هایی است که در تفاهم‌نامه مشترک برنامه‌ریزی شده است.    

26 05 2023

موفقیت انجمن های علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جمع کثیری از دبیران کل انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، دبیران اتحادیه‌های علمی دانشجویی در روز سه‌شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد که در این جشنواره انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری موفق به کسب یک مقام برگزیده و یک مقام شایسته تقدیر به شرح زیر شدند. ضمن قدردانی و سپاس، شایان ذکر است که کمک ها و همیاری همه جانبه جناب آقای حمیدرضا یوسفی ماتک بانی این موفقیت ها بوده. انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه برگزیده، بخش نشریه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر: مجله شش سوی هنر انجمن علمی دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان رتبه شایسته تقدیر، بخش ویژه گروه هنر و معماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت عنوان اثر : پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در استان گیلان کسب این موفقیت را به انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری تبریک عرض می نماییم.

01 01 2023

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان»

اختتامیه اولین مسابقه دانشجویی دانشکده معماری و هنر با عنوان «طراحی سردر ورودی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان» پنج دی ماه 1401 در محل تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. این مسابقه به همت بنیاد خیریه مرحوم دکتر میرجعفر ابریشم چیان در دانشکده معماری و هنر برگزار گردید. برنامه ریزی و اجرای مسابقه توسط کمیته برگزاری متشکل از پنج تن از اعضای هیات علمی گروه معماری صورت گرفت و شرکت در مسابقه به دانشجویان رشته معماری دانشگاه گیلان اختصاص داشت. در این مراسم دکتر عابددوست ریاست دانشکده معماری و هنر به آثار مثبت اعتماد کردن و میدان دادن به جوانان هنرمند ایرانی اشاره نمودند و نمونه های شاخصی از این موضوع را برشمردند. در ادامه مراسم نماینده بنیاد ابریشم چیان آقای محمد قدیمی که هزینه های مالی مسابقه را بر عهده داشتند به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین، کمیته برگزاری مسابقه ضمن ابراز قدردانی از نیت خیر و اعتماد کارفرمای گرامی پروژه نسبت به دانشجویان معماری دانشگاه گیلان، آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات معماری در سطح دانشگاه و فراتر از آن اعلام نمود. در این مراسم از برندگان اول تا سوم و همچنین تمامی شرکت کنندگان در مسابقه، تقدیر به عمل آمد و آثار دانشجویان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد. شایان ذکر است طرح برگزیده، به عنوان سردر دانشکده ادبیات و علوم انسانی در محل ورودی این دانشکده اجرا خواهد شد.