بستن
FA EN AR RU FR CHI

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کارگاه های چاپ دستی

کارگاه های چاپ دستی


کارگاه های چاپ دستی

فعالیتهای کارگاه های چاپ دستی بطور خلاصه شامل:

- چاپ سیلوگرافی(Xylography) شامل فعالیتهایی نظیر چاپهای برجسته که حکاکی با مغارهای مخصوص هر متریال نظیر چوب و یا لینولئوم و ... می باشد که بعد از حکاکی مرکب با غلطک های بر روی صفحه حکاکی شده ( کلیشه ) گذاشته و توسط دستگاه پرس بصورت رنگی با چند کلیشه و یا تک رنگ چاپ می گردد. هرچاپ باید با کیفیت و ارزش برابر در تعداد  دلخواه تکثیر گردد و یا بصورت منوپرینت و یونیک انجام شود.

- چاپ کالکوگرافی (Chalcography) شامل فعالیتهایی نظیر چاپهای گود که حکاکی با مغارهای مخصوص حکاکی روی فلزاتی نظیر آهن، آلومینییوم، روی، برنج، پلکسی گلاس و مس ( در این کارگاه ترجیحاً مس و پلکسی ) به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم (استفاده از خورنده هایی نظیر اسید ) انجام میشود و بعد مرکب گذاری روی کلیشه بر روی مقوای ویژه چاپ گود توسط دستگاه پرس بصورت رنگی با چند کلیشه و تک رنگ با یک کلیشه با کیفیت و ارزش برابر در تعداد  دلخواه چاپ و تکثیر می شود و یا بصورت یونیک و منوپرینت چاپ شود.

- چاپ سری گرافی(Serigraphy) شامل فعالیتهایی نظیر چاپ با شابلون می باشد که طرح مورد نظر به روش عکاسی بر روی توری شابلون انتقال داده می شود . چاپ کلیشه آماده شده را می تواند بصورت  رنگی با چند شابلون و یا تک رنگ با یک شابلون  با کیفیت و ارزش برابر در تعداد  دلخواه با رنگهای مخصوص و متریال بر روی کاغذ، شیشه، سرامیک، سنگ،پارچه، پلاستیک و ....تکثیر گردد و یا بصورت یونیک و منوپرینت چاپ شود.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه اینستاگرام چاپ دستی دانشجویان دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان مراجعه فرمایید:

    @guilanuni_printmaking

    14482808_1658489681059135_437757661107191808_n                                  نمونه هایی از چاپ کالکوگرافی   photo_2016-11-14_09-18-51 نمونه ای از چاپ سیلوگرافی